Aktualności - Centrum Medyczne Lucyna Andrzej Dymek

Nowy Specjalista

Miło nam poinformować, że od stycznia 2019 roku do naszego grona dołączyła Pani Doktor Liwia Starczewska - Dymek specjalista alergolog, specjalista pulmonolog dziecięcy, specjalista pediatra. Będzie przyjmowała w ramach wizyt prywatnych. Konieczna wcześniejsza rejestracja pacjentów - telefonicznie lub osobiście - na określoną godzinę.  

Czytaj więcej

Oferta pracy

Centrum Medyczne Lucyna Andrzej Dymek w Zawadzkiem i Strzelcach Opolskich zatrudni panie na pełny etat  na stanowiska: 1.  Asystentka medyczna ( z wykształceniem medycznym: pielęgniarka, położna, ratowniczka medyczna, laborantka medyczna) 2. Asystentka - sekretarka medyczna     3. Panią do prac porządkowo - gospodarczych w Zawadzkiem Dodatkowo pracodawca zapewnia bezpłatną prywatną opiekę medyczną oraz możliwość doskonalenia języka angielskiego. Prosimy o składanie podań i CV w rejestracji Centrum Medycznego w Zawadzkiem i Strzelcach Opolskich.

Czytaj więcej

Przerwy w przyjmowaniu

Informujemy, iż Centrum Medyczne będzie nieczynne: od 11.03.2019 do 15.03.2019 W dniach : Strzelce Op: 14.02.2019 - czwartek 19.02.2019 -  wtorek 28.02.2019 - czwartek Zawadzkie: 15.02.2019 - piątek 18.02.2019 - poniedziałek 01.03.2019-  piątek Pani Doktor Lucyna Dymek nie będzie przyjmować. W wyżej wymienionych terminach przyjmować będzie Pani Doktor Liwia Starczewska -Dymek.  

Czytaj więcej

Polipy nosa

Jeśli masz 18-65 lat życia, nawracającą lub stałą polipowatość nosa znacznie pogarszającą Twą jakość życia to zgłoś się do bezpłatnego programu w naszym Centrum Medycznym w Strzelcach Opolskich. 

Czytaj więcej

Nietolerancja/alergia na niesterydowe leki przeciwzapalne- NLPZ

Nietolerancja/ alergia na NLPZ jest jednym z największych wyzwań diagnostyczno- terapeutycznych współczesnej medycyny.

Czytaj więcej

Testy diagnostyczne IgG w kierunku nadwrażliwości pokarmowej

Ze względu na pojawiające się nieprawdziwe informacje i oferty dotyczące diagnostyki nietolerancji pokarmowych chcemy wskazać iż nie mają one potwierdzenia naukowego. 

Czytaj więcej

Metoda wypłukiwania azotu z użyciem testu wielokrotnego oddechu (LCI/FRC)

Metoda ta pozwala na bardzo wczesne wykrycie zmian w układzie oddechowym w przebiegu takich chorób jak: mukowiscydoza, dysplazja oskrzelowo-płucna, astma oskrzelowa, zarostowe zapalenie pęcherzyków płucnych, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Wyniki nie zależą od współpracy pacjenta. Jest to jedno z niewielu badań czynnościowych płuc, które jest możliwe do wykonania przez małe dzieci.  Pozwala również na długofalową ocenę funkcji płuc u tego samego pacjenta 

Czytaj więcej

Nowe urządzenie do diagnostyki układu oddechowego - technika oscylacji wymuszonych (FOT)

Informujemy, że w Centrum Medycznym Lucyna Andrzej Dymek po raz pierwszy w Polsce wprowadzono nowe narzędzie do diagnostyki układu oddechowego - technikę oscylacji wymuszonych (FOT) aparatem Resmon Pro. Badanie może być przeprowadzone także u tych pacjentów, którzy nie potrafią wykonać spirometrii- na przykład u dzieci poniżej 5 roku życia.

Czytaj więcej

Program TVP Opole "Żyjmy zdrowo"pt."Alergeny"25.04.2014r.

Dnia 25.04.2014r. w TVP Opole w programie " Żyjmy Zdrowo" ukazał się reportaż z udziałem Centrum Medycznego Lucyna Andrzej Dymek dotyczący alergii. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu. http://youtu.be/UxNReD0k7v0

Czytaj więcej

Bezpłatne programy diagnostyczne

Szanowny Pacjencie, Jeśli :  1.Chorujesz na astmę,            2. Masz 12-60 lat,            3. Chcesz lepiej poznać i leczyć swoją chorobę  To:   Zgłoś się do rocznego Programu, który nie obciąża budżetu NFZ. Pacjenci zakwalifikowani do Programu otrzymują roczny bezpłatny abonament na usługi w Centrum Medycznym LA Dymek.                                                                                       

Czytaj więcej