Aktualności - Centrum Medyczne Lucyna Andrzej Dymek

Rejestracja na szczepienia COVID-19 w CM LA Dymek

Prosimy o email - zwypełnioną zgodą na przetwarzanie danych z informacjami kontaktowymi.

Czytaj więcej

Prezentacja z VI KLINICZNYM FORUM EKSPERTÓW

Przedstawiona prezentacja została wygłoszona dla lekarzy w formie wykładu na VI KLINICZNYM FORUM EKSPERTÓW w Warszawie dnia 26.09.2020.

Czytaj więcej

Wizyty w czasie epidemii

Szanowni Państwo, Informujemy, że Centrum Medyczne w Strzelcach Opolskich  jest czynne w poniedziałki, czwartki i piątki od 12.00 do 18.00 oraz w wtorki i środy od godz. 8.00 do 18.00. Centrum Medyczne w Zawadzkiem jest czynne w poniedziałki, środy i piątki od 8.00.00 do 18.00 oraz we wtorki i czwartki od godz. 14.00 do 18.00. Przeprowadzamy wizyty lekarskie oraz badania specjalistyczne po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu. W trosce o Wasze bezpieczeństwo epidemiologiczne nasz personel jest systematycznie badany w kierunku COVID -19. Stosujemy optymalne środki ochrony osobistej. Dezynfekujemy pomieszczenia i sprzęt przed i po wizycie.  Przed wejściem do CM pacjenci mają wykonywane testy w kierunku COVID-19. Istnieje możliwość przeprowadzenia telewizyty po wcześniejszej rejestracji.    

Czytaj więcej

TELEWIZYTY

Szanowni Pacjenci,   Informujemy, że w związku ze stanem pandemii Centrum Medyczne pracuje w ograniczonym zakresie. Prowadzimy telefoniczne  dyżury informacyjne od poniedziałku do piątku w godzinach 10- 16:00. Istnieje możliwość przeprowadzenia telewizyty po wcześniejszej rejestracji.  

Czytaj więcej

Nowe jednostki z kręgu alergii

      ZAPALENIE JELITA CIENKIEGO I OKRĘŻNICY WYWOŁANE BIAŁKAMI                                                                POKARMOWYMI FPIES (Food-protein induced entrocolitis ) Zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy indukowane białkiem pokarmowym - jest IgE-niezależną postacią nadwrażliwości na pokarm. Występuje najczęściej u najmłodszych niemowląt poniżej 9 miesiąca życia. Objawy pojawiają się  1-3 godz po spożyciu szkodliwego pokarmu. Obserwuje się gwałtownie przebiegające objawy jelitowe oraz ogólnoustrojową reakcję zapalną.  

Czytaj więcej

Nowy Specjalista

Miło nam poinformować, że od stycznia 2019 roku do naszego grona dołączyła Pani Doktor Liwia Starczewska - Dymek specjalista alergolog, specjalista pulmonolog dziecięcy, specjalista pediatra. Będzie przyjmowała w ramach wizyt prywatnych. Konieczna wcześniejsza rejestracja pacjentów - telefonicznie lub osobiście - na określoną godzinę.  

Czytaj więcej

Polipy nosa

Jeśli masz 18-65 lat życia, nawracającą lub stałą polipowatość nosa znacznie pogarszającą Twą jakość życia to zgłoś się do bezpłatnego programu w naszym Centrum Medycznym w Strzelcach Opolskich. 

Czytaj więcej

Nietolerancja/alergia na niesterydowe leki przeciwzapalne- NLPZ

Nietolerancja/ alergia na NLPZ jest jednym z największych wyzwań diagnostyczno- terapeutycznych współczesnej medycyny.

Czytaj więcej

Testy diagnostyczne IgG w kierunku nadwrażliwości pokarmowej

Ze względu na pojawiające się nieprawdziwe informacje i oferty dotyczące diagnostyki nietolerancji pokarmowych chcemy wskazać iż nie mają one potwierdzenia naukowego. 

Czytaj więcej

Metoda wypłukiwania azotu z użyciem testu wielokrotnego oddechu (LCI/FRC)

Metoda ta pozwala na bardzo wczesne wykrycie zmian w układzie oddechowym w przebiegu takich chorób jak: mukowiscydoza, dysplazja oskrzelowo-płucna, astma oskrzelowa, zarostowe zapalenie pęcherzyków płucnych, przewlekła obturacyjna choroba płuc. Wyniki nie zależą od współpracy pacjenta. Jest to jedno z niewielu badań czynnościowych płuc, które jest możliwe do wykonania przez małe dzieci.  Pozwala również na długofalową ocenę funkcji płuc u tego samego pacjenta 

Czytaj więcej