Historia
Centrum

Poradnie alergologiczne w Strzelcach Opolskich i Zawadzkiem – O nas 

Historia poradni alergologicznej w Strzelcach Opolskich i Zawadzkiem jest historią zawodową dwojga lekarzy Lucyny i Andrzeja Dymków i historią alergologii w województwie opolskim. W 1987 r. zaistniał Gabinet Laryngologiczny w Strzelcach Opolskich przy ulicy Orzeszkowej 11. W krótkim czasie nastąpiło przekształcenie w Gabinet Laryngologiczno - Pediatryczny. Od początku istnienia podstawowym zainteresowaniem Lucyny i Andrzeja Dymków była alergologia. Lucyna Dymek założyła Poradnię Alergologiczną w ZOZ-ie w Strzelcach Opolskich a Andrzej Dymek Wojewódzką Poradnię Alergologiczną w Opolu.

W 1990 r. powstało Centrum Alergologii w Strzelcach Opolskich na Rynku 13. Od 1990 r. stopniowo wprowadzano wszystkie oprócz testów alergicznych metody diagnostyczne  oraz terapeutyczne  dostępne we współczesnej światowej alergologii.

Osiągnięcia Publikacje

Od początku działalności Centrum, nie zapomniano o pracy naukowej, wygłaszając prace na sympozjach i zjazdach alergologicznych w Polsce i zagranicą.

Lucyna Dymek napisała książkę ,, Zarys diagnostyki alergologicznej wieku rozwojowego", która była rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne dla specjalizujących się lekarzy.

Andrzej Dymek napisał książkę ,, Refluks krtaniowo- gardłowy", która została wydana na rynku polskim i amerykańskim.

Galeria
Zdjęć
Centrum Medyczne Lucyna Andrzej Dymek w Strzelcach Opolskich

W marcu 1999 r. otwarto filię w Zawadzkiem uruchamiając istnienie wielu poradni i zatrudniając lekarzy specjalistów. Uzasadniło to zmianę nazwy na Centrum Medyczne, mimo iż podstawową specjalizacją "firmową" pozostała alergologia.

Przełomową datą w historii Centrum Medycznego była przeprowadzka 15.III.2002 do nowego miejsca działalności, które mieści się w Strzelcach Opolskich w 120-letniej kamienicy. W obu zakładach ( w Strzelcach Opolskich i Zawadzkiem ) pracuje obecnie 4 specjalistów, 10 pielęgniarek.okładki książek, zarys diagnostyki chorób alergicznych wieku rozwojowego i Refluks krtaniowo-gardłowy