HIGIENA USZU

Prosty zabieg czyszczenia uszu budzi wiele kontrowersji. Przemysł kosmetyczny stworzył pałeczki do czyszczenia przewodów słuchowych, których stosowanie jest nieuzasadnione, wręcz szkodliwe.

Stosując te pałeczki "wtłaczamy" woskowinę do środka przewodów uniemożliwiając jej naturalną eliminację. Ponadto, czyszcząc w ten sposób doprowadzamy do mikrourazów skóry, torując drogę mikroorganizmom.

Częstym powikłaniem tych zabiegów higienicznych jest zapalenie przewodów słuchowych, wymagające leczenia laryngologicznego.

Szanowny Pacjencie,

Najbardziej bezpieczną powierzchnią do czyszczenia Twoich i Twego dziecka uszu  jest opuszka palca piątego , którą należy starannie wymyć wszystkie "zakamarki" małżowin usznych wraz z "wylotem" przewodów słuchowych , nie czyszcząc w ogóle dalszych jego części. 

U części ludzi występuje nadprodukcja woskowiny lub/i wąskie przewody słuchowe.

Tych pacjentów zapraszamy do naszych poradni, gdzie specjalista laryngolog w sposób bezpieczny usunie woskowinę z Twoich uszu.

Pamiętaj, że ze względów Twego bezpieczeństwa ten prosty zabieg powinien być wykonany bezwzględnie  przez laryngologa.

Pamiętaj, że żyjemy w XXI wieku i wszystkie sposoby leczenia muszą mieć twarde podstawy naukowe.

Tzw "świecowanie" uszu jest nieuzasadnione medycznie i w  poradniach laryngologicznych często są leczone powikłania po tym rękoczynie.